Nebo nadomnou svet vo mne

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

...moja nočno-ranná úvaha

keď je 02:04 ráno a ja sa veľmi nenápadne nainfiltrujem mojej drahej spolubývajúcej na komp :):):)
Nebo je sťa namočené do nejakej podivnej oranžovej omáčky, ktorá zvýšila z obeda. Žiadne hviezdy. Žiadny mesiac. Smutný svet. Smutný? Sála plná veseliacich sa ľudí toho nie je dôkazom. Ale poďme späť k môjmu dnešnému krátkemu, snáď aspoň trochu duchaplnému príbehu...

...alebo nie. Žiadny príbeh nebude. Nebude žiadna story o hrdinovi fantasy svetov zachraňujúcom svet. Nie, nie, nie! Na niečo také si ma budete musieť odchytiť osobne. Jednoducho a priamo (najpriamejšie ako to pôjde vzhľadom na mňa) vám tu predostriem seba. Svoje pocity práve v tejto chvíli.

Tichúčko ako myška, pri dokonalom zvuku gitary, pomaly zaspávajúc rozmýšľam, ako zavše, nad všetkým a ničím. Svet nám dáva toľko príležitostí a mi jednoduchým nie odvrhujeme jednu za druhou. Zaslúžime si potom azda ďalšiu šancu? Veď sme to predsa nechceli. Nechceli sme ani malíčkom pohnúť smerom k zmene. Nechceli sme skúsiť nič iné. Niečo, čo nás vyvedie zo zaužívaného stereotypu pohodlnosti nám predsa nestojí za námahu. Ale naozaj to chceme? Naozaj chceme stvrdnúť vo svojej nadobudnutej nemeniacej sa roli? Roli niekoho kto stagnuje? Kto sa nikam neposúva? Ok, nech je tak. BUĎTE PASÍVNY! BUĎTE LENIVCAMI! BUĎTE TÝMI, KTORÍ NEDOKÁŽU OBETOVAŤ SVOJE POHODLIE PRE NIEČO VäČŠIE!Ale viete čo? Mňa do toho neťahajte. DObre uznávam, som aká som. Mám okolo seba mnoho múrov, ktoré musím zbúrať, mnoho priepastí, ktoré musím premostiť. No som tu, odhodlaná bojovať. Znova bojovať. Pád do prachu zeme ma nezlomí, naopak, posilní. Vstanem so silou dávnovekov. Silou, ktorú nikto nezkoná. A bude to ťažké. Ja viem, že áno. Ale čo by sme si vážili, keby sme všetko dostali na zlatom podnose? V čom by sme hľadali hodnotu vecí, citov, seba samých?

Zmena vie byť desivá na prvý pohľad. Ale treba okrem očí otvoriť svoju myseľ. Až vtedy sa nám otvoria brány do svetov o ktorých zatiaľ len snívame. Tak nesnívajme svoj život, ale ŽIME SVOJE SNY!!!


dobrú noc všetkým ;)
yours Niniel

Ja a... | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014