Nebo nadomnou svet vo mne

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Môj červený dáždnik

Návaly nálad dokážu kolísať svetom ženy. Dokážu dokonale kolísať svetom mojím. Kto som? Len jednoduchý tvor túžiaci po pochopení, láske, objatí. Tvor, ktorý sa snaží splynúť s tieňom.


Možno vám niektoré moje slová prídu hlúpe. Možno si pomyslíte, že len chcem na seba pútať pozornosť. A možno máte pravdu. Možno jediné čo chcem je, aby ma ľudia ľutovali. Možno netúžim po ničom inom ako fanfáry pri každom vstupe do miestnosti... Naozaj si to myslíte? Naozaj je toto ľudstvo takéto plytké?

Ľudstvo tohto sveta už nemá čas na nič. Nemá čas zastaviť sa a otvoriť oči. Nemá čas vnímať okolie. Nemá čas prejavovať city. To robia predsa len slabosi nie? Kto chce prežiť musí byť sťa vyhladnutá dravá šelma, musí vedieť chodiť aj cez mŕtvoly. Ale kam sa takto dostaneme? Ako ďaleko? Stanú sa z nás stroje bažiace len po peniazoch a materiálnych veciach. A čo ten zvyšok? Naozaj chceme skončiť ako prepracovaný starci s miliardami na účte, ktoré aj tak nie je komu odkázať?

Nie, ďakujem. Bežte si za kariérou, hrabte pre seba ako blázni, stavajte si vily, kupujte ostrovy, posielajte peniaze na účty do Švajčiarska, či na Kajmany. Ja si rozprestriem svoj červený dáždnik a obrátiac sa chrbtom k vašim cieľom budem hľadajúc dúfať, že nie som jediná, ktorá stavia na iných hodnotách.


Život... | stály odkaz

Komentáre

  1. Otvoriť oči?
    Už dávno sa ľudia poučili, čo sa tohto týka. Skúsila si sa niekedy niekoho spýtať, čo v živote hľadá? Som si istý, že žiadna odpoveď nebude zďaleka blízka predstave, ktorú si opísala .-p Ten kto musí otvoriť oči nie sú ostatní ... (sorry, ak to znie bezcitne ... už raz taký som a nemyslím to tak = )
    publikované: | autor: The boy from the old mafian lineage (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. :)
    Ludia sa poucili... niektori, ale spolocnost ani zdaleka. Staci sap ozriet dookola, staci sa prejst ulicami mesta, staci zapnut vecerne spravy. Vies, ja som tym nemyslela ze nikto na svete nema ine hodnoty, ja viem ze su ludia, ktori zmyslaju inak ako som "opisala" v clanku tam hore, ale opisala som to ako sa mi javi spolocnost, to ako som to v danom okamihu citila... :)
    publikované: | autor: niniel (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014